Przejdź do głównej zawartości

Prawie jak we Włoszech- pizza bezglutenowa

Hej!

Z nadmiaru czasu spowodowanego wolnym dniem od pracy postanowiłam,że zrobię na obiad coś fajnego. Jakiś czas temu zakupiłam w Netto ryżową mieszankę do wypieku chleba i pizzy z Celiko. Szczerze powiedziawszy nie byłam do niej przekonana, ale jako, że firma ma dobrą renomę i utrzymuje się na rynku wiele lat postanowiłam,że coś w tym musi być. Mieszanka zawiera już w sobie suszone drożdże, także nie musicie mieć w domu nic poza olejem, wodą i mlekiem.


Ciasto wykonałam z przepisu na opakowaniu:
Zawartość opakowania należy zalać 110 ml ciepłej wody, 65 ml ciepłego mleka i dodać pół łyżki oleju. Wyrabiając je wystraszyłam się, że jest płynne, dosypałam więc mąki ryżowej, którą miałam w domu, wyrobiłam ciasto jak klasyczne pszenne i pozostawiłam do wyrośnięcia na pół godziny.
Uwaga,producent nie dodaje soli, ja do swojego dodałam około pół łyżeczki. 

Jak się potem okazało ciasto na pizzę bezglutenową w innych przepisach też jest płynne, więc trochę się zestresowałam, ale postanowiłam coś z tego zrobić. I dobrze zrobiłam :)

W czasie wyrastania ciasta usmażyłam pierś z kurczaka, pieczarki i paprykę i cebulę.

Sos możecie wykorzystać taki jak lubicie, ja kupuje pomidory, blenduje je bez skóry z posiekaną cebulą, listkami bazylii i przyprawami.

Wyrośnięte ciasto rozłożyłam na blaszce do pieczenia, wysmarowałam sosem, ułożyłam dodatki i posypałam startym kozim serem (kupiony na tygodniu portugalskim w Biedronce).

Piekłam w 200 stopniach przez około 25min.

Ciasto wyszło pyszne, jednak nie wiem, czy odważyłabym się je zrobić bez dosypywania dodatkowej mąki jak zaleca producent.

Smacznego!


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Bezglutenowy chleb ryżowo-ziemniaczany

Witajcie  Powrót ma uczelnię to czas,w którym marzę o tym, by doba zaczęła trwać 48h. Nie wyrabiam się z niczym, do tego kończy się pieczywo, w sklepie nie kupię czegoś, czego jestem pewna na 100%. Często piekę po nocach/ późnym wieczorem. Dziś się udało- zajęcia po południu odwołane, można było zjeść ciepły obiad i nadrobić zaległości w kuchni.  Zainspirowana chlebem z Alriso, który próbowałam w Pradze zakupiłam mąkę ryżową i postanowiłam go odtworzyć. Przeczytałam jednak, że dodatek mąki ziemniaczanej lub ziemniaków nadaje pieczywu wilgotności, sprawia, że ma chrupiącą skórkę i mokry, miękki środek. Tak też wyszło :) Co potrzebujecie: mąka ryżowa (około 550 gramów) mąka ziemniaczana (około 100 gramów) ciepła woda 500ml 2 opakowania drożdży suszonych (14g) sól Wszystkie składniki zamieszałam w dużej misce. Nieco się przestraszyłam, ponieważ ciasto miało konsystencję kaszy manny z mlekiem. Różne myśli krążyły mi po głowie, chciałam je wyrzucić i zapomnieć na ...

Pasztet drobiowy- bez mąki, bułki tartej i mleka!

Witajcie! Niestety, nie wyrobiłam się z dodawaniem przepisów przed świętami. Na swoje usprawiedliwienie powiem tylko, że ten pasztet jest tak dobry, że możecie go upiec na każdą okazję. Co więcej-nawet bez niej! :) Na Boże Narodzenie piekłam go tylko z kurczaka, teraz wymieniłam pierś na indyczą i bardziej mi smakuje. Poeksperymentujcie sami! Ja tym razem użyłam: -350g piersi z indyka -300g wątróbki z kurczaka -3 duże udka kurze wraz ze skórą -jajko -cebula (polecam zwykłą, bo czerwona puści niebiesko-zielony kolor) -przyprawy (sól, pieprz, papryka słodka, gałka muszkatołowa, ziele angielskie i liść laurowy do wywaru) -aluminiowe foremki do pieczenia Nogi z kurczaka i pierś z indyka gotowałam w wodzie z liśćmi laurowymi i zielem angielskim do miękkości. W tym czasie kroję cebulę w kostkę, podsmażam i dodaje oczyszczone wątróbki. Trzymam je na patelni do lekkiego zaróżowienia, nie mogą być całkowicie ścięte - dzięki temu pasztet będzie bardziej "mokry". Jeszcze...

Jasny, 100% żytni chlebek na drożdżach instant krok po kroku

Witajcie! Dziś podzielę się z Wami moim sprawdzonym przepisem na pyszny,  100% żytni chleb na drożdżach instant . Nigdy nie robiłam go na tradycyjnych, także ciężko jest mi przewidzieć efekt. W porównaniu z chlebem na naturalnym zakwasie jego przygotowanie jest wręcz ekspresowe! :)  Kiedyś piekłam i taki–dostałam od koleżanki zakwas w słoiczku, dokarmiałam go i bardzo o niego dbałam, lecz rozstaliśmy się, gdy moje jelita zaczęły się buntować po jego spożywaniu. Jeśli bylibyście zainteresowani przepisami to pytajcie, pewnie coś tam mam jeszcze zapisane na komputerze. Przechodząc do sedna- oto lista składników:   450 gramów mąki żytniej typ 720 („jasnej”)  300 gramów ciepłej (nie gorącej) wody Opakowanie drożdży instant lub dwie łyżeczki (8gramów) 1,5 łyżeczki soli (według uznania, ja lubię, gdy chleb jest lekko słonawy) Pestki słonecznika, dyni, siemię lniane, – to, co lubicie Olej rzepakowy do posmarowania dłoni przy wyrabianiu ...