Przejdź do głównej zawartości

Walentynkowy koktajl z ryżowym mlekiem waniliowym i bezglutenowa Praga

Witajcie,
 
  Przepis na każdy dzień, ja natomiast zrobiłam go dla Mojego Walentego i podałam w uroczych szklaneczkach. Nie jest skomplikowany, szybko się robi a zawsze to dobra alternatywa na słodki poczęstunek.



Na dwie szklanki potrzebujecie: 
  • miskę mrożonych truskawek
  • 2 dojrzałe banany
  • mleko ryżowe waniliowe 
  • listki mięty do dekoracji
Truskawki rozmrażam w mikrofalówce. Ja mam specjalny mikser do koktajli ale możecie też przygotować go normalnym blenderem. Rozmrożone truskawki wraz z sokiem, pokrojone banany wkładam do blendera. Dodaję mleko ryżowe o smaku waniliowym do smaku. Możecie dodać innego, ja akurat miałam słodkie i wyszło fajnie, trochę jak shake :)

 Dzień po Walentynkach pojechaliśmy do Pragi. Byłam w najlepszej restauracji w swoim życiu. Wszystkie potrawy mączne wykonane są z mąki ryżowej. Całość 100% bezglutenowa. Nazywa się Alriso. 

http://www.al-riso.cz/en/
Ja wybrałam spaghetti z łososiem, pomidorkami koktajlowymi, rukolą w białym winie. Patryk carbonarę. Do picia pyszne lemoniady. Na przystawkę mogliśmy spróbować chleba 100% ryżowego wypiekanego w restauracji podanego z włoską oliwą - cudowny. Zaimponował mi na tyle, że będę próbowała jego smak odtworzyć :) 

Jeśli znacie jeszcze jakieś warte uwagi miejsca tego typu - piszcie :)
Pozdrawiam!
Kinga


Komentarze

Prześlij komentarz